Freediving búvárruhák

Freediving felszerelések: uszonyok, búvárruhák, maszkok, ...

Re: Freediving búvárruhák

HozzászólásSzerző: gyuri » 2018 január 22. hétfő 21:39:36

ufogee írta:Sziasztok!
Most rendeltem egy alább található Cressi Glaros ruhát. Vett már valaki esetleg ilyet? Tapasztalatokra lennék kíváncsi....
Én kettős célra vettem. Egyrészt uszodába, mert az itteni 21 fokos víz sajnos nem viccel :) Másrészt melegebb vízbe merülni. így ha beváltja a hozzá fűzött reményeimet, akkor az 5 mm-es ruhával mindenféle vízhőfokra lesz alkalmas választás. Ha már párszor használtam, leírom hogy mennyire vált be.

http://www.cressi.com/Catalogue/details.asp?id=373

üdv,
Attila

Na és milyen?
gyuri

HozzászólásSzerző: gyuri » 2018 január 22. hétfő 21:37:52

Van tapasztalatom már a Beauchat 7 mm Competition Camouflage 2 részes long john kivitelű ruhával(nem derék fölött levágott mint általában a többi ilyen jellegű ruha).
Álom. Kényelemben, szigetelésben, profi. Arra viszont kell/kellett volna figyelnem hogy ne ilyen "piszettés"/vizeletürítési nyílásos legyen. Bár nem zavaró a megléte.
A Testvértársammal az Adriára járunk, novemberben is voltunk lent 16 fokos vízben 5-6 órát ki lehet simán bírni és még utána sem fázol. De! A ruhát levenni sokkoló.
Igaz hogy a ruha alá húzok ha jól emlékszem 2 mm-es Mares ujjatlan mellényt, ami szintén profi ja és legkívül pedig azért van rajtam egy Sporasub súlyos mellény/harness.
Kérdése van vkinek nyugodtan felhívhat: 30-4142167.
gyuri

HozzászólásSzerző: gyuri » 2016 szeptember 10. szombat 23:35:25

Vettem egy Beuchat 7 mm rocksea competition komplett ruhát, winter hood 3 mm , snorkel neoprén borítást.
majd beszámolok róla.
üdv Mindenkinek.
gyuri

HozzászólásSzerző: ufogee » 2015 július 08. szerda 20:28:14

Sziasztok!
Most rendeltem egy alább található Cressi Glaros ruhát. Vett már valaki esetleg ilyet? Tapasztalatokra lennék kíváncsi....
Én kettős célra vettem. Egyrészt uszodába, mert az itteni 21 fokos víz sajnos nem viccel :) Másrészt melegebb vízbe merülni. így ha beváltja a hozzá fűzött reményeimet, akkor az 5 mm-es ruhával mindenféle vízhőfokra lesz alkalmas választás. Ha már párszor használtam, leírom hogy mennyire vált be.

http://www.cressi.com/Catalogue/details.asp?id=373

üdv,
Attila
ufogee

HozzászólásSzerző: jee_c » 2012 október 26. péntek 19:55:48

A végén, amikor a ruha ujját igazgatja, azt nem erőltetném az általunk használt puha ruhákkal. Már próbáltam ilyet, és nem lett jó vége. :)
jee_c
Site Admin

HozzászólásSzerző: Florance » 2012 október 17. szerda 19:46:22

Sziasztok!

Egy jó kis tip a ruha felvételéhez:)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iG5lHOmeL2g

üdv,
Flo
Florance

HozzászólásSzerző: LL » 2011 június 18. szombat 18:11:19

Hi,

Érdekes konklúzió, hogy Yamamoto 45 valóban a legpuhább, legelasztikusabb anyag, de pont sűrűsége miatt a kompresszibilitása a legrosszabb és legkevésbé ideális mélyebb merülésekre:

- Yamamoto super-soft rubber and very very elastic, but perfect for divings
around 25/30mts (also little more delicate than others)
- Heiwa medium density, always very elastic and comfortable, perfect for
divings around 30/35tms
- Daiwabo High density, little less elastic than other, but always
comfortable, good for very deep divings under 40mts

a baj az hogy Daiwaboval senkinek nincs tapasztalata (tudtommal).
Továbba ez Elios most bevezet egy újabb neoprént: Neoprene NJN
- new japan factory NJN, neoprene medium-soft, perfect compromise between Yamamoto and Heiwa

Ember legyen a talpán aki kiismeri magát az anyagok között.

Üdv,
L.
LL

HozzászólásSzerző: maksa » 2011 június 15. szerda 12:43:13

Halihó!

A miliméterek kapcsán annyit tennék hozzá, hogy szerintem nagyon egyén függő, ki miben nem fázik. Van itt egy srác, aki 5mm fekete ruhában annyira fázott, hogy időről időre kiült a hajóra melegedni. Ugyanakkor én közel két órát voltam vízben a 3.5mm ruhámmal, és egyáltalán nem éreztem hidegnek.

Gondolom az előttem szólók itt már mind tudják, hogy kb. milyen vastag ruhában érzik jól magukat. Aki viszont első ruhát tervez venni, azt tanácsolom, mérje kicsit fel, mennyire fázós.
maksa

HozzászólásSzerző: Ben » 2011 június 10. péntek 4:20:02

Eleg kulonbozo funkcioju ruhakat emlitettetek meg itt alabb.

Az Orca Free-t tovabbra is gyartjak es fejlesztik attol fuggetlenul, hogy kijott a Breathe. De a Breathe nem veletlenul kerul kozel feleannyiba. Irjanak barmit, az inkabb edzoruha. En azt gondolom, hogy ezek a ruhak azok lehetnek jok, akik gyakran merulnek melegebb vizekben (Dahab pl.). Oriasi kulonbsegek elso latasra nincsenek a ketto kozott: a Breathe zipzarja cool, de ahogy tudom, mar felkerult a Free-re is. A Breathe karja 1 mm-es, mindenhol mashol 2 mm, a Freenek a karja is 2mm. Ilyen szempontbol a Breathe jobb lehet medenceben, de szerintem nem idealis. Az idealis egy full 1 mm-es ruha lehet, amit az Orca viszont mar nem gyart.

Ha medencerol beszelunk, akkor lassu uszasokra, hosszu sorozatokra jo lehet a neopren. Versenyzesre vonatkoztatva alapjaban veve gondolom azt, hogy medencebe nem valo, egyszeruen nincs ertelme (jo, statikusnal van). Nem azt mondom, hogy en nem abban usztam a pb-imet, egyszeruen arra, hogy logikus magyarazat nincsen ra. Placebo. Nagyon kivancsi vagyok, hogy az oszi vb-n hanyan fogjak neopren helyett valamelyik fastskint valasztani, de en erosen gondolkozom rajta. Goran pl. abban uszta a 200-at, mig neoprenben ugyanannyit tud, mint fecskeben. Semmi nem szol a neopren mellett egy 27 fokos medenceben.

Multifunkcios meruloruhanak pedig egyertelmuen egy ketreszes, 3 mm-es szett, igeny eseten egy 5 mm-es jackettel, zoknival es kesztyuvel kiegeszitve. Szerintem.

De ez csak egy maganvelemeny.
Ben

HozzászólásSzerző: ufogee » 2011 június 08. szerda 12:49:24

Az új Orca tényleg jónak tünik főleg az ára nagyon baráti az előző freediving ruhájukhoz képest.
Ha vásárlásra adnátok a fejetek, osszátok meg légyszi, milyen az új Orca ruha.

Thx,
Attila
ufogee

HozzászólásSzerző: LL » 2011 június 08. szerda 9:13:34

Robi írta:Milyet rendelsz?

Még nem végleges, de 3mm FREEDOWN jellegűt szeretnék.

L.
LL

HozzászólásSzerző: Robi » 2011 június 06. hétfő 17:10:35

Gondolkoztam korábban rajta, de Ákossal inkább az Orca új ruhájára tettük a voksunkat. Milyet rendelsz?
Robi

HozzászólásSzerző: LL » 2011 június 06. hétfő 1:55:22

Hello,

Érdekel valakit ruhavásárlás az Eliostól? Én tervezem és a szállítási költség optimalizálható ha többet rendele(ün)k.

Üdv,
Levente
LL

HozzászólásSzerző: Ben » 2010 szeptember 01. szerda 14:33:12

Elios ruha vásárlásának céljával levelezésbe kezdtem a gyártóval, kivonatolom ide a válaszukat (azt hiszem több, mint kimerítő), hogy ha valaki gondolkodik hasonlóban, ne kelljen megfutnia ezt a kört, elég legyen leadnia a rendelést. :) Sokalltam a 400 eurós árat, amit itt a fórumon az Elios ruhákkal kapcsolatban korábban olvastam. A lényeg, hogy a különböző variációk előnyeire és áraira kérdeztem rá.

FIRST: you want a tailor made suit, complete of jacket closed with hood incorporated thickness 5mm + high waist pants 3mm, to use for freediving.
SECOND: your preference are for:
- elasticity
- warmth (in this case the coating cell or open cell are the best)
- color black or silver
- durability (in this case the lining one side is necessary)

OPTIONS:

1) Suit open cell inside / Nylon elastic Black outside Neoprene Heiwa Price Euro 215,00 This is the best-seller for freediving, very elastic, warmth, aderent to the body, durable with lining outside and good also for deep divings, but for get into must use always talkum or water-soap.

2) Suit New Black coating cell inside / Nylon elastic Black outside Neoprene Heiwa Price Euro 255,00 (see photo 0132) This is the Top-model for freediving, very elastic, warmth, aderent to the body, durable with lining outside and good also for deep divings, but also very slippery to get into.

3) Suit Superelastic lining inside / Superstretch Blue or black lining outside Neoprene Heiwa soft density Price Euro 245,00 it's the most elastic suit in the world, super-soft, super-comfortable, easy to wear like a t-shirt and durable.

4) Suit open cell inside / Smoothskin black outside (see photo 0135) Neoprene Daiwabo High density Price Euro 255,00 This is the best-seller for freediving competition, very very elastic, warmth, aderent to the body, good also for deep divings and very very comfortable, but for get into must use always talkum or water-soap and also very very delicate against tears or rips. (low water-resistance) (available also with Silver painting just add + Euro 30,00)

5) Suit new black coating cell inside / Smoothskin Black outside (see photo 0183) Neoprene Heiwa Price Euro 245,00 it's top-model suit for apnea, very elastic, warmth, aderent to the body, good deep divings but also very slippery to get into and also very very delicate against tears or rips. (low water-resistance) (available also with Silver painting just add + Euro 30,00)

6) Suit with Nylon elastic Green inside / Smoothskin black outside Neoprene Heiwa medium Density Price Euro 215,00 it's a good alternative for feediving, easy to wear like a t-shirt, soft, comfortable and more more durable with lining inside and also reversible. (see photo 4) (low water-resistance) (available also with Silver painting just add + Euro 30,00)

7) Suit Nylon S.Stretch Grey inside / Smoothskin Black outside Neoprene Daiwabo High Density Price Euro 275,00 it's the ultimate solutions, very very elastic, easy to wear without lubes, comfortable, durable, perfect for deep divings and reversible. (low water-resistance) (available also with Silver painting just add + Euro 30,00)

8) Suit Open cell inside / Nylon stretch Black outside Neoprene Ecoline Price Euro 165,00 it's a classic freediving suit, perfect for shallow divings, very very soft neoprene, very comfortable, warmth and aderent to the body, but for get into must use always talkum or water-saop.

9) Suit Titanium coating cell inside / Nylon stretch Black outside (see photo Titanium) Neoprene Ecoline Price Euro 195,00 it's a classic freediving suit, perfect for shallow divings, very very soft neoprene, very comfortable, warmth and aderent to the body, but also very slippery to get into.

10) Suit gold coating cell inside / Smoothskin Black outside Neoprene Yamamoto 45 Price Euro 285,00 it's a super-soft rubber, very elastic, warmth, aderent to the body, perfect for divings around 30/50mts, but for get into must use always talkum or water-soap and also very very delicate against tears and rips. (low water-resistance) (available also with Silver painting just add + Euro 30,00)

11) NEW Suit open cell inside / Superskin Red or Blue outside (see photos) Neoprene Yamamoto 45 Freedown Price Euro 285,00 It's the ultimate product born for apnea competition, very very elastic, warmth, aderent to the body, Super-comfortable, extra-glide, but for get into must use always talkum or water-soap and also very very delicate against tears or rips. (extra-low water-resistance)

12) Suit gold coating cell inside / Nylon stretch Grey outside Neoprene Yamamoto 45 Price Euro 295,00 it's a super-soft rubber, very elastic, warmth, aderent to the body, perfect for divings around 30/50mts, durable and very very slippery to get into.

13) Suit Nylon Superstretch Thermic pile inside / Smoothskin Black outside (see photo 0144) Neoprene Daiwabo High Density Price Euro 305,00 it's the ultimate solutions, ultra elastic, easy to wear without lubes, super-comfortable, soft-touch skin inside and more durable than ulined suits. (low water-resistance) (available also with Silver painting just add + Euro 30,00)

14) Suit with Open cell inside / Supersmoothskin Silver outside (see photo Stig) Neoprene Heiwa Freedown medium density Price Euro 260,00 This is born for competitions and deep divings, very elastic, very visible into the water, extra-low-water resistance and super-comfortable, but for get into must use always talkum or water-soap and always delicate like all unlined suits.

These are some of the better solutions for your needs, but if you want other informations or details, don't hesitate to contact us. In case of order:
- Time of working about 30 days from the order
- Payment available directly by Credit Card or by bank tranfer money
- Freight costs in Hungary by Courier amount about to Euro 42,00
Ben

HozzászólásSzerző: Ben » 2010 július 08. csütörtök 16:55:27

Jelentem, tökéletes a 7-es, mintha csak rám öntötték volna - ez esetben valóban! :)
Kényelmes, komfortos - azt persze nem mondom, hogy nagy, de könnyű benne a mozgás is, levegővétel is.
Teszteltem medencében is és nyílt vízen is. Mivel nekem nem csak apneára kell, hanem hosszú távú úszóversenyeken is használom, elmondhatom, hogy pl. a hétvégén még csak 17 fokos Dunában is tökéletes szolgálatot tett 2000 m-en.
Na fasza, ez a lényeg.
Kösz az előzetes tanácsokat!
Ben

Következő

Vissza: Felszerelések