Mellény - uszonytáska

Eladó felszereléseid piactere

Moderátor: Moderátorok

HozzászólásSzerző: VGábor » 2006 október 29. vasárnap 18:30:30

Van valakinek eladó uszonytáskája?(stereo)
VGábor

uszonytaska

HozzászólásSzerző: öntudat » 2005 november 04. péntek 18:24:46

Szia,Csabi.
Talán, tudok segíteni uszonytáska ügyben.
Ismerőssel varattam profi, vízhatlan anyagból,zsebekkel.
Érdekel még?
öntudat

HozzászólásSzerző: Robi » 2005 január 27. csütörtök 17:09:51

Gondolom Also nem igazán szabadtüdõs merülésekre gondol. Voltam már úgy, hogy Egyiptomban egy kis szafarira mentünk, hajóról a vízbe, körülnéztünk. Szerintem 10 méterre aki lemegy, leesik az uszonya, az van annyira rutinos, hogy három karhúzásból feljön. Az biztos, hogy az ember saját maga által felfújt mellénytõl nem emelkedik gyorsabban. Ugyanaz a levegõmennyiség áll rendelkezésére, csak nem a tüdõben, hanem sokkal kevésbé hasznos helyen. Kés téma. Ha az ember a hátán akad el, (általában ott szokott) akkor kell a kés. Nem az ágat, a ruhát kell levágni.
Robi

HozzászólásSzerző: Also » 2005 január 27. csütörtök 17:05:49

Vigyük át ezt az eszmecserét a felszerelések topicba, itt már off.
Also

HozzászólásSzerző: Also » 2005 január 27. csütörtök 17:04:51

Értem.
De egy sima snorkelesnek nincs kötele.
És mondjuk 6-12 méter mélyen mozog ha nem a felszinen van. Mondjuk álalában ez neki a mélység. Itt szerintem bele lehet egyet fújni és akkor az ember gyorsabban jut fel és az is segít ha felérve azonnal meg is mard ott a már felfújt mellény miatt - plussz ennek a tudata is csökkenti a pánikot.
Also

HozzászólásSzerző: Florance » 2005 január 27. csütörtök 17:01:09

Also írta:Nem tudom, még nem voltam ilyen mélyen szabadtüdõvel, pláne bajban nem és fõleg nem ilyen cuccal. Ez csak saját elméletem. De inkább kisebb mélységekre, pl. 10 max 20 méter. Leesik az uszony vagy elszakad és akkor gyorsna fel kell jönni talán jobb beáldozni ennyi levegõt. Nem tudom. Beszéljük meg. Jó kis elméleti szitu, kinek mia véleménye?
Vagy mondjuk ha lemegy az ottragadt szabadtüdõsért picit mélyebbre egy palackos és a szabadtüdõsön lévõ mellényt felfújja és azzal könnyebb felhoznia. Vagy egy sekélyvizi ájulásnál a boddy nem túl nagy mélységben lemegy érte és belefúj neki, sokkal könnyebb felhozni. Szerintem.
?

szerintem ha a segito lemegy 10-20 meterre (ahol legnagyobb a sekely vizi ajulas veszelye) akkor ott nincs ido felfujasra, ott cselekedni kell..
+ha az uszony leszakad mondjuk ezen a melysegen (ahogy irtad) akkor onnan meg mindig konnyebb feljonni kotelet huzva (mert ugye amellett merulunk..) mint mondjuk megvarni amig odajon egy segito, stb. Ezek a melysegek szerintem nem annyira gazok...szerintem.
Arrol nem is beszelve ha gaz van, akkor nem is tudsz a sz.buvarhoz hozzaferni rendesen fujasra...LMC, vagy panik, hasonlok...

flo
Florance

HozzászólásSzerző: Also » 2005 január 27. csütörtök 16:55:20

Nem tudom, még nem voltam ilyen mélyen szabadtüdővel, pláne bajban nem és főleg nem ilyen cuccal. Ez csak saját elméletem. De inkább kisebb mélységekre, pl. 10 max 20 méter. Leesik az uszony vagy elszakad és akkor gyorsna fel kell jönni talán jobb beáldozni ennyi levegőt. Nem tudom. Beszéljük meg. Jó kis elméleti szitu, kinek mia véleménye?
Vagy mondjuk ha lemegy az ottragadt szabadtüdősért picit mélyebbre egy palackos és a szabadtüdősön lévő mellényt felfújja és azzal könnyebb felhoznia. Vagy egy sekélyvizi ájulásnál a boddy nem túl nagy mélységben lemegy érte és belefúj neki, sokkal könnyebb felhozni. Szerintem.

Persze én is úgy látom, hogy a fő haszna és célja a felszínen van a szabadtüdős mellénynek.

Kés:

Én kikerülöm a veszélyes részeket és így nem akadok bele, ha meg pl. egy ág, akkor ott hiába a kés. Ha vékony kiszabadítja magát kés nélkül is az ember, ha meg vastag akkor a kés sem vágja el, max a fűrészes részével riszálhatjuk.
De nyiltvizen, pláne korallok között egy sznorkeles nem hiszem, hogy nagy szükségét szenvedné egy késnek.
Szerintem.
Szerintetek?
Also

HozzászólásSzerző: Robi » 2005 január 27. csütörtök 16:34:44

`Az ember belefúj a bajba jutot mellényébe és könnyebb feljönnie vagy felhoznia. Vagy pl. az ember lenn van és leesik az uszony de még van levegõje. feljutni könnyebb lesz ha beáldoz egy kis levegõt. Talán könnyebb mintha sima lábbal próbálna meg feljönni. Igaz így meg kevesebb levegõje lesz`

Szertintem ez nem így van. Annyi levegõje az embernek 20-30 méteren nem lehet, hogy telefújjon egy iélyen mellényt. A víznyomás akkora lent, hogy a gázok töredékükre zsugorodnak. Lásd 70 méteren a tüdõ állítólag narancs nagyságú. Ez csak a kis málységben használható. Ott meg minek.

Kés... Láttál már hasadékban, ágban megakadni búvárruhát? Én láttam. Volt olyan aki nem jött fel emiatt. És nem szabadtüdõs volt, csak elszakadt. Floridában tiltják a fürdést pólóban, mivel az óceán annyi törmeléket hoz ki a partra, hogy sokan bukdácvsolás közben fentakadnak és megfulladnak.
Robi

HozzászólásSzerző: Vendég » 2005 január 27. csütörtök 15:57:24

bójád van? Legalább anyit számít, mint a gallér.

"Azért mert hivatalosan a szabadtüdős ABC része, szerintem például inkább ez legyen a szabadtüdős merülőn, mint kés." - ebben nem értek veled egyet.

"Akár víz alatt is fel lehet fújni és akkor felhoz" - ezt nem igazán értem. Kifejtenéd?

Azt is akarok venni, torpedót. Majd húzom magam után :) + a zsinórja jó még a mélység mérése az ember alatt.
Kést az ember tíz évben egyszer használ, azt is leginkább készülékes merülésnél, míg a mellény minden alkalommal hazsnált, főleg ha már fáradt az ember.
Víz alatt felfújja az ember és felhozz őt vagy a társát. Ez elég sarkított példa, de ha mondjuk valaki egy mélységben rosszul van, akkor segítheti a társa általi gyorsmentést. Így értettem. Az ember belefúj a bajba jutot mellényébe és könnyebb feljönnie vagy felhoznia. Vagy pl. az ember lenn van és leesik az uszony de még van levegője. feljutni könnyebb lesz ha beáldoz egy kis levegőt. Talán könnyebb mintha sima lábbal próbálna meg feljönni. Igaz így meg kevesebb levegője lesz.
Vendég

HozzászólásSzerző: Ágh Csaba » 2005 január 27. csütörtök 15:38:54

Anonymous írta:
Scuba írta:Miért is kell neked mellény?
Csak kérdezem én kis bohó :lol:

Azért mert hivatalosan a szabadtüdős ABC része, szerintem például inkább ez legyen a szabadtüdős merülőn, mint kés.

Itt most nem freedivingot képzelj számomra, hanem tengerben való snorkelezést, vízfelszinen és alatt pár méterrel.
A mellény arra kell, hogy ha az ember megúnta a lemerülgetést vagy veszélybe került és ki kell usszon vagy elfáradt vagy rosszul lett stb., akkor a rajta lévő szeleppel kb. 1-1,5 fúvással felfújja a mellényt és ezáltal biztonságosan lebeghet vele a vizen vagy úszhat. Így ki tud jönni a balhéból vagy folytatja pihenve a snorizást a felszinen.
A szabadtüdős mellény nagyon fontos kellék és életet menthet, de minimum meghosszabítja a merülést. Akár víz alatt is fel lehet fújni és akkor felhoz.
Sajnos itthon elhanyagolják, mint sok hasznos és életmentő biztonsági eszközt. (lásd. biztonsági övet szinte alig csatolják be a buta és felelőtlen magyarok).

Szia,

A gallér valóban fontos eszköz lehet sznorkelezésnél. Jól jöhet alkalmanként. Ha már a biztonságnál tartunk: bójád van? Legalább anyit számít, mint a gallér.

"Azért mert hivatalosan a szabadtüdős ABC része, szerintem például inkább ez legyen a szabadtüdős merülőn, mint kés." - ebben nem értek veled egyet.

"Akár víz alatt is fel lehet fújni és akkor felhoz" - ezt nem igazán értem. Kifejtenéd?
Ágh Csaba

HozzászólásSzerző: Also » 2005 január 27. csütörtök 15:12:58

bővebben ezek a darabok.
Ajánlom minden búvártársnak.
http://www.gemmasport.cz/article.asp?nA ... nguageID=2
www.gemmasport.cz
Also

HozzászólásSzerző: Also » 2005 január 27. csütörtök 15:08:03

Uszony és egyéb búvárcucc táska
Nos itt az optimális megoldás. Megvan!!!
Mountex
Vízhatlan zsák, két pánt, 60, 80, 100 liter.
A legdrágább (100 liter, 10e Ft).
Vadvizi sportokra is jó.

http://www.mountex.hu/index.php?ac=prod ... 159&page=2
Also

HozzászólásSzerző: Also » 2005 január 27. csütörtök 14:56:58

Bocánat. előbb Also voltam. :)
Also

HozzászólásSzerző: Vendég » 2005 január 27. csütörtök 14:55:49

Scuba írta:Miért is kell neked mellény?
Csak kérdezem én kis bohó :lol:

Azért mert hivatalosan a szabadtüdős ABC része, szerintem például inkább ez legyen a szabadtüdős merülőn, mint kés.

Itt most nem freedivingot képzelj számomra, hanem tengerben való snorkelezést, vízfelszinen és alatt pár méterrel.
A mellény arra kell, hogy ha az ember megúnta a lemerülgetést vagy veszélybe került és ki kell usszon vagy elfáradt vagy rosszul lett stb., akkor a rajta lévő szeleppel kb. 1-1,5 fúvással felfújja a mellényt és ezáltal biztonságosan lebeghet vele a vizen vagy úszhat. Így ki tud jönni a balhéból vagy folytatja pihenve a snorizást a felszinen.
A szabadtüdős mellény nagyon fontos kellék és életet menthet, de minimum meghosszabítja a merülést. Akár víz alatt is fel lehet fújni és akkor felhoz.
Sajnos itthon elhanyagolják, mint sok hasznos és életmentő biztonsági eszközt. (lásd. biztonsági övet szinte alig csatolják be a buta és felelőtlen magyarok).
Vendég

HozzászólásSzerző: Also » 2005 január 27. csütörtök 14:47:12

Az uszonytáskába nem árt ha belefér még az ABC többi része is, esetleg vízálló is lehet.
Egy megoldás rá a hajós, raftingos stb. tengerészzsák, amit a vízvonal árusít.
Jelenleg csak a pánt nélküli 60 literes van. sajno snekik is csak márciusra jön a cordurából készült (a sima az csak pvc-ből) 60 és 80 literes, aminek már egy illetve két vállpántja van.

Itt a pvc pántnélküli 60 literes:
http://vizvonal.hu/search.php?keywords=zs%E1k
Also

Következő

Vissza: Adok - veszek